תיקון כפתור הבית באייפון 4

אייפון 4 הוא אחד המכשירים המוצלחים והפופולריים ביותר בעולם. אולם, למכשיר ישנה נקודת תורפה אחת עיקרית, והיא העובדה שיש לו כפתור הפעלה עיקרי אחד ויחיד, כפתור הבית. כל מי שמחזיק אייפון, לוחץ על כפתור הבית כמה עשרות, אם לא מאות פעמים ביום, ומה רב התסכול כאשר כפתור הבית מתקלקל ומצריך תיקון.


תיקון כפתור הבית באייפון 4 הוא למעשה אחד התיקונים הנפוצים במעבדות האייפון, והוא נובע מסיבות כגון לכלוך, לחות, בעיות תוכנה ועוד. אך לא ממש משנה מהו הגורם לתקלה – אייפון עם כפתור בית תקול עלול לגרום להרבה תסכול, בעיקר כאשר אין אחריות על המכשיר.
במאמר הבא נציע לאלו מכם הזקוקים לתיקון כפתור הבית, מספר פתרונות שעשויים בהחלט לפתור את הבעיה אחת ולתמיד, או לפחות באופן זמני, עד אשר תגיעו לאחת מתוך אלפי מעבדות תיקון אייפון אשר תבצע תיקון יסודי יותר.

כיול המכשיר


הצעד הראשון לפתרון הבעיה הוא כיול האייפון. זוהי השיטה המהירה והקלה ביותר לתיקון כפתור הבית. כמובן שזה לא יעבוד בכל המקרים, אך מומלץ לנסות ולהתחיל בה. פתחו את אחת האפליקציות המובנות באייפון (כמו למשל מזג אוויר או שעון) ולאחר מכן לחצו לחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי (שנמצא בצד העליון ימני של המכשיר), עד אשר מוצגת האפשרות לכיבוי המכשיר. בשלב זה, לחצו על כפתור הבית עד אשר על הצג יופיע מסך הבית.
אם המכשיר שלכם חזר לתפקד בצורה תקינה, כנראה שהבעיה נבעה מאפליקציה שלא נטענה כראוי, או לא נסגרה כראוי.

חיבור שקע המטען לאייפון


כמה זמן אתם כבר מחזיקים במכשיר האייפון שלכם? סביר להניח שכבר זמן מה, וסביר יותר להניח שהטענתם אותו מדי יום, לפחות פעם אחת. יכול מאד להיות שעשרות ומאות הפעמים שהטענתם את המכשיר, הכנסתם והוצאתם את תקע ההטענה, גרמו לכך שחלקים כאלה ואחרים הפכו רופפים או יצאו ממקומם. מאחר וכפתור הבית יושב ממש מעל שקע ההטענה, סביר מאד שריבוי הטענות ישפיע עליו.
כדי לתקן זאת, עליכם לחבר את תקע ההטענה למכשיר ולדחוף את התקע בעדינות כלפי מטה, מה שיגרום לכפתור הבית להדחף כלפי מעלה. תוך כדי הדחיפה, לחצו על כפתור הבית ובדקו אם הבעיה נפתרה.

אתחול האייפון


אתחול המכשיר הוא אחד הפתרונות הנפוצים כאשר כפתור הבית מגיב באיטיות, או לא מגיב כלל. לפני שתתחילו בתהליך, חשוב שתוודאו שכל הנתונים שיש לכם על המכשיר מגובים. האתחול נעשה על ידי חיבור לiTunes, בחירת המכשיר המתאים בקטגורית 'מכשירים' ובחירה ב'אתחול'.

ניקוי כפתור הבית


כמו כל דבר אחר שעושים בו שימוש אינטנסיבי וממושך, גם כפתור הבית צובר לכלוך, מה שעלול לגרום לו לעבוד פחות טוב. אבק או מוך מהכיס או התיק שבו אנחנו מחזיקים את המכשיר, יכולים למצוא את דרכם לחריצים הקטנים שמסביב לכפתור, ולגרום לבעיות.
בשום אופן אין לנסות ולנקות את המכשיר עם מים או סבון. יש לטפטף טיפות בודדות של אלכוהול ישירות על כפתור הבית, וללחוץ עליו עם ספוג עשוי כותנה. לאחר מכן יש להמתין מספר דקות ולבדוק אם הבעיה נפתרה.

החלפת כפתור בית לאייפון


למי מכם שאוהב אתגרים, אפשר לנסות ולהחליף באופן עצמאי כפתור בית לאייפון. חשוב לדעת שמדובר בתהליך ארוך, ממושך ומורכב ביותר, כך ששווה לשקול לפנות למעבדת תיקון מקצועית, שתחסוך לכם זמן וגם עלויות מיותרות במקרה של תיקון עצמאי כושל.

מחירים של תיקון כפתור בית באייפון 4

המחירים נעים מאוד, החל מ 70 שקלים, ויש אף מקומות שיבקשו מכם 250 שקלים. הרבה תלוי באזור מגוריכם (אזור הדרום באופן כללי זול יותר), ובמעבדה הספציפית שבה נתקלתם (למשל - מעבדות ביתיות לוקחות זול יותר, אך גם הסיכון ל"חאפרים" גבוה יותר). כך או כך, אתם יכולים לנסות ולבחור את המעבדה לפי אזור מגוריכים באתר שלנו. תוכלו גם למצוא מחירון תיקוני סלולרי כאן

וכמובן, אם אתם צריכים למצוא את התיקון הנכון לפי אזור מגוריכם, האתר שלנו יציע לכם את המעבדות הטובות והמתקדמות ביותר בישראל.